Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: powołać na poziomie Unii Europejskiej agencję ds. uchodźców

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-06-13 w kategorii: Informacje

- Problem uchodźców nie zostanie rozwiązany dopóki nie zostanie rozwiązany problem w Syrii - mówił w programie "Rozmowa Poranka" Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Wnosiliśmy pomysł stworzenia europejskiej agencji ds. uchodźców, która starałaby się wypracować i wprowadzić jednolite zasady - dodał.

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) mówił w TVN24 BiS, że wszczęciu przez Komisję Europejską procedury o naruszenia prawa wobec krajów, które nie biorą udziału w programie relokacji uchodźców, czyli również Polski będzie raczej „kapuśniaczkiem, a nie poważną burzą”.

- Komisja Europejska ma wewnątrz tyle własnych problemów, że nie jest w stanie niczego załatwić poza twardymi interesami ekonomicznymi, jak np. Nord Stream 2 - mówił Włodzimierz Czarzasty i dodał, że problem uchodźców nie zostanie rozwiązany dopóki nie zostanie rozwiązany problem w Syrii.

-  Nie ma w tej chwili zainteresowanych sił, aby to zakończyło się szybko. Ani Rosjanie ani Amerykanie w tej sprawie się szybko nie dogadają. Unia Europejska nie jest w tej chwili przygotowana do rozwiązywania zasadniczych problemów. Ta decyzja Angeli Merkel o otworzeniu granic i wpuszczeniu każdej ilości migrantów rodziła problemy i będzie rodziła problemy - dodał.

Oglądaj całą rozmowę z Włodzimierzem Czarzastym, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Łódź kontra "dobra zmiana" - jeden do zera

  godzinę temu

  Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił opinię łódzkiego kuratora oświaty dotyczącą sieci szkół w mieście. Kurator musi także zapłacić blisko 500 złotych kosztów sądowych. Wyrok nie jest prawomocny – pisze portal Onet.pl czytaj więcej»

 • Rozenek: Działania policji w Radomiu skandaliczne

  dzisiaj o 07:54

  - Zrozumcie, bicie kogokolwiek na ulicach jest bezsensowne, tego nie da się usprawiedliwić w żaden sposób – zwrócił się Andrzej Rozenek do działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, w kontekście ataku członków tej organizacji na marsz KOD w Radomiu.czytaj więcej»

 • Gawkowski: Reprywatyzacja warszawska to złodziejstwo

  dzisiaj o 07:30

  Jeśli okaże się, że prawdą może być, że Hanna Gronkiewicz-Waltz albo jej urzędnicy łamali prawo, kradli albo wyłudzali nieruchomości, to bezwzględnie dla każdego z nich powinna być kara więzienia – komentował Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Gawkowski: Bandytyzm powinien być tępiony

  wczoraj o 07:24

  - Mam wrażenie, że w Polsce mieszamy pojęcia tego co jest legalne, z tym co jest nielegalne. Demonstracja KOD-u była legalna i miała charakter pokojowej manifestacji, a nagle pojawili się ludzie, którzy tak naprawdę przyszli tam bić i pokazywać swoją siłę – powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewoczytaj więcej»

 • Rozenek: Emocje polityczne są coraz bardziej nabuzowane

  przedwczoraj o 07:00

  Polityk SLD stwierdził w programie „Puls Trójki”, iż „jeżeli dobrze się zastanowić do czego zmierzamy, to poczekajmy aż się krew poleje na ulicach, aż wreszcie ktoś kogoś zabije i wtedy dopiero będziemy mówić, iż policja źle działa”.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.