Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: Polska powinna wypełnić zobowiązania w sprawie uchodźców

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-06-14 w kategorii: Informacje

- Po pierwsze nie lubię słowa relokacja, gdy mówimy o ludziach. Relokować to możemy sobie jakieś sprzęty. W obozach w Grecji i we Włoszech jest kilkaset tysięcy ludzi i każdy z nich to inna historia, są w śród nich i ci źli, ale w większoć z nich uciekła przed wojną i zrobili to, aby chronić swoje życie - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Minęła Dwudziesta”.  

- Rząd nie może podchodzić do sprawy mówiąc: nie, nigdy żadnych uchodźców. Słuchałem przedstawicieli rządu po decyzji Komisji Europejskiej i odnoszę wrażenie, że tam nie ma chcęci do kompromisu i porozumienia się - podkreślił Gawkowski. - Chciałbym, aby w Polsce nie mówiono o uchodźcach jako źłu koniecznym, ale mówiono o problemach setek tysięcy ludzi, którzy walczą o swoje życie - stwierdził.  

Oglądaj cały program "Minęła Dwudziesta", rozmowa z Krzysztofem Gawkowskim rozpoczyna się w 15 minucie programu, kliknij tuKomentarze

Wydarzenia

 • Łódź kontra "dobra zmiana" - jeden do zera

  godzinę temu

  Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił opinię łódzkiego kuratora oświaty dotyczącą sieci szkół w mieście. Kurator musi także zapłacić blisko 500 złotych kosztów sądowych. Wyrok nie jest prawomocny – pisze portal Onet.pl czytaj więcej»

 • Rozenek: Działania policji w Radomiu skandaliczne

  dzisiaj o 07:54

  - Zrozumcie, bicie kogokolwiek na ulicach jest bezsensowne, tego nie da się usprawiedliwić w żaden sposób – zwrócił się Andrzej Rozenek do działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, w kontekście ataku członków tej organizacji na marsz KOD w Radomiu.czytaj więcej»

 • Gawkowski: Reprywatyzacja warszawska to złodziejstwo

  dzisiaj o 07:30

  Jeśli okaże się, że prawdą może być, że Hanna Gronkiewicz-Waltz albo jej urzędnicy łamali prawo, kradli albo wyłudzali nieruchomości, to bezwzględnie dla każdego z nich powinna być kara więzienia – komentował Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Gawkowski: Bandytyzm powinien być tępiony

  wczoraj o 07:24

  - Mam wrażenie, że w Polsce mieszamy pojęcia tego co jest legalne, z tym co jest nielegalne. Demonstracja KOD-u była legalna i miała charakter pokojowej manifestacji, a nagle pojawili się ludzie, którzy tak naprawdę przyszli tam bić i pokazywać swoją siłę – powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewoczytaj więcej»

 • Rozenek: Emocje polityczne są coraz bardziej nabuzowane

  przedwczoraj o 07:00

  Polityk SLD stwierdził w programie „Puls Trójki”, iż „jeżeli dobrze się zastanowić do czego zmierzamy, to poczekajmy aż się krew poleje na ulicach, aż wreszcie ktoś kogoś zabije i wtedy dopiero będziemy mówić, iż policja źle działa”.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.