Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: PO co chwilę zmienia zdanie

dodano dwa tygodnie temu, 2017-06-14 w kategorii: Informacje

- SLD nie miało problemu z odpowiedzią na 4, podobno trudne, pytania PiS-u do Platformy Obywatelskiej - powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie #RZECZoPOLITYCE, odnosząc się do sytuacji, w której rzeczniczka PiS Beata Mazurek poprosiła Platoformę o stanowisko w następujących kwestiach:

- wieku, w którym Polki i Polacy powinni przechodzić na emeryturę (SLD był przeciwny podwyższaniu wieku emerytalnego, opowiada się za jego powiązaniem ze stażem pracy: 40 lat dla mężczyzn i 35 lat dla kobiet);

- programu 500+ (Sojusz jest za utrzymaniem tego programu, jednakże po jego modyfikacjach, np. osoby majętne nie powinny być nim objęte, należy go również rozszerzyć na pierwsze dziecko, a także na dzieci samotnie wychowywane przez matki lub ojców);

- zgody na likwidację CBA i IPN (posłowie SLD głosowali przeciwko powołaniu tych instytucji i od tego czasu partia opowiada się za ich likwidacją) oraz

- przyjmowania imigrantów (Sojusz opowiada się za przyjmowaniem uchodźców, jednakże należy wprowadzić określone zasady ich przyjęcia. Istotną kwestią jest bardzo dokładne sprawdzenie miejsca skąd uchodźcy przybyli oraz możliwość potwierdzenia ich tożsamości). -  PO, rano, w południe i wieczorem, zmieniała zdanie co chwilę – skomentował Czarzasty brak jednoznacznych odpowiedzi Platformy na pytania ze strony PiS.

- Naszym hasłem jest przywrócić normalność, a to oznacza brak rozróby, brak kłótni – dodał. 

Oglądaj cały program RZECZoPOLITYCE  z udziałem Włodzimierza Czarzastego, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Łódź kontra "dobra zmiana" - jeden do zera

  godzinę temu

  Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił opinię łódzkiego kuratora oświaty dotyczącą sieci szkół w mieście. Kurator musi także zapłacić blisko 500 złotych kosztów sądowych. Wyrok nie jest prawomocny – pisze portal Onet.pl czytaj więcej»

 • Rozenek: Działania policji w Radomiu skandaliczne

  dzisiaj o 07:54

  - Zrozumcie, bicie kogokolwiek na ulicach jest bezsensowne, tego nie da się usprawiedliwić w żaden sposób – zwrócił się Andrzej Rozenek do działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, w kontekście ataku członków tej organizacji na marsz KOD w Radomiu.czytaj więcej»

 • Gawkowski: Reprywatyzacja warszawska to złodziejstwo

  dzisiaj o 07:30

  Jeśli okaże się, że prawdą może być, że Hanna Gronkiewicz-Waltz albo jej urzędnicy łamali prawo, kradli albo wyłudzali nieruchomości, to bezwzględnie dla każdego z nich powinna być kara więzienia – komentował Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Gawkowski: Bandytyzm powinien być tępiony

  wczoraj o 07:24

  - Mam wrażenie, że w Polsce mieszamy pojęcia tego co jest legalne, z tym co jest nielegalne. Demonstracja KOD-u była legalna i miała charakter pokojowej manifestacji, a nagle pojawili się ludzie, którzy tak naprawdę przyszli tam bić i pokazywać swoją siłę – powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewoczytaj więcej»

 • Rozenek: Emocje polityczne są coraz bardziej nabuzowane

  przedwczoraj o 07:00

  Polityk SLD stwierdził w programie „Puls Trójki”, iż „jeżeli dobrze się zastanowić do czego zmierzamy, to poczekajmy aż się krew poleje na ulicach, aż wreszcie ktoś kogoś zabije i wtedy dopiero będziemy mówić, iż policja źle działa”.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.