Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: kto dbał o bezpieczeństwo swoich obywateli w Auschwitz?

dodano ponad tydzień temu, 2017-06-16 w kategorii: Informacje

- Zawsze walczymy o to, żeby na zachodzie nie interpretowano tych słów, że Auschwitz jest to obóz polski - przypomniał na antenie Polsat News lider SLD Włodzimierz Czarzasty komentując słowa wypowiedziane przez premier Beatę Szydło w Auschwitz-Birkenau w 77. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów do niemieckiego obozu.

- Są takie miejsca, w których nie można formułować w ten sposób zdań, żeby powstawało miejsce na wiele interpretacji - podkreślił Włodzimierz Czarzasty. Jego zdaniem wypowiedź można tłumaczyć na dwa sposoby: albo dwuznaczność była niezamierzona, co źle świadczy o osobach przygotowujących przemówienie szefowej rządu, albo chciano "chciano w ten sposób powiedzieć". - Jedna i druga rzecz jest dla pani premier negatywna - podsumował lider SLD.

Czarzasty podkreślił, że "wiadomo, co to jest Auschwitz i co tam się wydarzyło". Dodał, że premier wypowiedziała swoje słowa "w niemieckim, faszystowskim obozie". - Tu się mieszają wszystkie te zdarzenia - stwierdził w kontekście słów premier Szydło.

Obejrzyj komentarz Włodzimierza Czarzastego na antenie Polsat News, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Łódź kontra "dobra zmiana" - jeden do zera

  godzinę temu

  Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił opinię łódzkiego kuratora oświaty dotyczącą sieci szkół w mieście. Kurator musi także zapłacić blisko 500 złotych kosztów sądowych. Wyrok nie jest prawomocny – pisze portal Onet.pl czytaj więcej»

 • Rozenek: Działania policji w Radomiu skandaliczne

  dzisiaj o 07:54

  - Zrozumcie, bicie kogokolwiek na ulicach jest bezsensowne, tego nie da się usprawiedliwić w żaden sposób – zwrócił się Andrzej Rozenek do działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, w kontekście ataku członków tej organizacji na marsz KOD w Radomiu.czytaj więcej»

 • Gawkowski: Reprywatyzacja warszawska to złodziejstwo

  dzisiaj o 07:30

  Jeśli okaże się, że prawdą może być, że Hanna Gronkiewicz-Waltz albo jej urzędnicy łamali prawo, kradli albo wyłudzali nieruchomości, to bezwzględnie dla każdego z nich powinna być kara więzienia – komentował Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Gawkowski: Bandytyzm powinien być tępiony

  wczoraj o 07:24

  - Mam wrażenie, że w Polsce mieszamy pojęcia tego co jest legalne, z tym co jest nielegalne. Demonstracja KOD-u była legalna i miała charakter pokojowej manifestacji, a nagle pojawili się ludzie, którzy tak naprawdę przyszli tam bić i pokazywać swoją siłę – powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewoczytaj więcej»

 • Rozenek: Emocje polityczne są coraz bardziej nabuzowane

  przedwczoraj o 07:00

  Polityk SLD stwierdził w programie „Puls Trójki”, iż „jeżeli dobrze się zastanowić do czego zmierzamy, to poczekajmy aż się krew poleje na ulicach, aż wreszcie ktoś kogoś zabije i wtedy dopiero będziemy mówić, iż policja źle działa”.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.