Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: W naszym interesie jest okazać solidarność europejską

dodano ponad tydzień temu, 2017-06-18 w kategorii: Informacje

- W kwestii uchodźców, stanowisko naszego rządu: nie, bo nie. Wiem, że ponad 60% ludzi jest niechętnych, ale dotychczasowe przesłanie było, iż uchodźcy są źródłem wszelkiego nieszczęścia. - Drugie przesłanie było następujące, poprzedni rząd przyjął zobowiązania to my się wycofamy - powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Gość Wiadomości”. - Chciałbym, abyśmy podeszli po chrześcijańsku ponieważ tam też mamy chrześcijan i powiedzieli: w naszym interesie jest okazać solidarność europejską - podkreślił Liberadzki. - W ślad za tym idą notowania Polski, idą pieniądze, a nas czeka tu duże trzęsienie ziemi – dodał.

Polityk SLD na antenie TVP Info stwierdził, iż uchodźcy, którzy przybędą do Polski powinni zostać włączeni w sposób pozytywny w społeczeństwo również poprzez pracę, np. mogliby uczyć języka arabskiego.

Zdaniem prof. Liberadzkiego uchodźcom „nie spieszy się do Polski” i tym bardziej Polska nie powinna tak mocno akcentować swojego sprzeciwu wobec ich przybycia do naszego kraju.

Oglądaj cały program "Gość Wiadomości" z udziałem prof. Bogusława Liberadzkiego, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Łódź kontra "dobra zmiana" - jeden do zera

  godzinę temu

  Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił opinię łódzkiego kuratora oświaty dotyczącą sieci szkół w mieście. Kurator musi także zapłacić blisko 500 złotych kosztów sądowych. Wyrok nie jest prawomocny – pisze portal Onet.pl czytaj więcej»

 • Rozenek: Działania policji w Radomiu skandaliczne

  dzisiaj o 07:54

  - Zrozumcie, bicie kogokolwiek na ulicach jest bezsensowne, tego nie da się usprawiedliwić w żaden sposób – zwrócił się Andrzej Rozenek do działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, w kontekście ataku członków tej organizacji na marsz KOD w Radomiu.czytaj więcej»

 • Gawkowski: Reprywatyzacja warszawska to złodziejstwo

  dzisiaj o 07:30

  Jeśli okaże się, że prawdą może być, że Hanna Gronkiewicz-Waltz albo jej urzędnicy łamali prawo, kradli albo wyłudzali nieruchomości, to bezwzględnie dla każdego z nich powinna być kara więzienia – komentował Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Gawkowski: Bandytyzm powinien być tępiony

  wczoraj o 07:24

  - Mam wrażenie, że w Polsce mieszamy pojęcia tego co jest legalne, z tym co jest nielegalne. Demonstracja KOD-u była legalna i miała charakter pokojowej manifestacji, a nagle pojawili się ludzie, którzy tak naprawdę przyszli tam bić i pokazywać swoją siłę – powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewoczytaj więcej»

 • Rozenek: Emocje polityczne są coraz bardziej nabuzowane

  przedwczoraj o 07:00

  Polityk SLD stwierdził w programie „Puls Trójki”, iż „jeżeli dobrze się zastanowić do czego zmierzamy, to poczekajmy aż się krew poleje na ulicach, aż wreszcie ktoś kogoś zabije i wtedy dopiero będziemy mówić, iż policja źle działa”.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.