Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Czarzasty: SLD postawi prezydenta przed Trybunałem Stanu

- Nie chodzę do prezydenta, bo postawię go przed Trybunałem Stanu. Nie mam dylematu ws. premiera, bo mnie nie zaprasza - mówił w Polskim Radiu 24 przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Po śmierci Pawła Adamowicza prezydent Andrzej Duda zaprosił szefów wszystkich partii na spotkanie w sprawie organizacji marszu przeciwko nienawiści. Politycy PO, Teraz i SLD odmówili udziału w spotkaniu, a do marszu ostatecznie nie doszło.

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że jest konsekwentny w swoim zachowaniu. - Twierdzę, że wcześniej czy później prezydent Andrzej Duda stanie przed Trybunałem Stanu. Gdy SLD będzie w Sejmie, to na pewno będziemy o to wnioskować. Trudno jest rozmawiać z kimś, kto naszym zdaniem, na co dzień łamie konstytucję i podpisuje nierozsądne ustawy dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości i edukacji - powiedział Włodzimierz Czarzasty.

Na piątek premier Mateusz Morawiecki zaprosił szefów klubów parlamentarnych na spotkanie dotyczące "rozwiązań legislacyjnych resortów sprawiedliwości i zdrowia po wydarzeniach w Gdańsku". - SLD nie udaje się na spotkanie z premierem, nie otrzymaliśmy zaproszenia – powiedział przewodniczący SLD. - Premier powinien pamiętać, że PiS rządzi dlatego, że SLD nie ma w Sejmie - dodał.

Jego zdaniem spotkanie jest zorganizowane "pod publikę". - W związku z tym nie wszystkich zaproszono. Zrobiono to ad hoc i niechlujnie. Nie mam żalu z powodu braku zaproszenia do premiera. Partia, która w październiku wróci do Sejmu nie została zaproszona. Również Partia Razem nie otrzymała zaproszenia - przypomniał przewodniczący SLD.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem