Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Koalicja Europejska podpisana!

24 lutego w Warszawie liderki i liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Partii Nowoczesna oraz Partii Zieloni powołali Koalicję Europejską na wybory do Parlamentu Europejskiego.

KoalicjaEuropejska

„Wywodzimy się z różnych środowisk, łączy nas jednak wiara, że polską racją stanu jest trwałe zakorzenienie naszej Ojczyzny w Europie. Dlatego powołujemy Koalicję Europejską, której celem jest odbudowa naszej mocnej pozycji w Unii Europejskiej” – czytamy w deklaracji powołującej Koalicję.

KoalicjaEuropejska2

W imieniu Sojuszu Koalicję Europejską podpisał Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD i wygłosił następujące oświadczenie:

Tworzymy Koalicję Europejską po to, żeby nikt Polski z UE nie wyprowadził, tworzymy Koalicję Europejską po to, żeby Polska nadal z Unii korzystała, żeby nasi europosłowie, nasze europosłanki zagwarantowali to, żeby nikt ze względu na łamanie praworządności Polsce nie zabierał pieniędzy. Bo my wiemy, co te pieniądze dzięki UE w Polsce zrobiły. Sojusz przystępuje do Koalicji, ponieważ europosłanki i europosłowie Zielonych, Nowoczesnej, PO, PSL i SLD grają o jedno, o to, żeby była Unia Europejska i żeby Polska nigdy z tej UE nie wystąpiła.

To dobry, chociaż trudny projekt. Jestem przedstawicielem frakcji socjaldemokratycznej i chciałbym Europy socjalnej, propracowniczej, z minimalną europejską pensją. Deklaruję również chęć wprowadzenia w Polsce euro pod warunkiem powiązania tej operacji ze wzrostem płac.

Żeby te socjaldemokratyczne marzenia były spełnione, to trzeba dwóch rzeczy: po pierwsze - żeby UE była, tzn. żeby weszli do PE ludzie, którzy są euroentuzjastami, dlatego tworzymy Koalicję Europejską, po drugie są gwarantem UE i Polski jest obecność Polski w tej Unii. Przypominam, że nas kraj w latach 2004 – 2018 otrzymał z Unii Europejskiej na czysto 107 mld euro.

Pragniemy również utworzenia wspólnej europejskiej armii, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Polska powinna wejść również do unii bankowej, która zapewni nam zdrowy system finansowy, i że takie sytuacje jak afera KNF się nie powtórzą.

Listy Koalicji Obywatelskiej zostaną zaprezentowane w marcu 2019 r., posłowie do Parlamentu Europejskiego wybrani z jej list trafią do frakcji partii, która zgłosiła danego kandydata, w przypadku SLD będzie to frakcja Socjalistów i Demokratów.

KoalicjaEuropejska1

Deklaracja o powołaniu Koalicji Europejskiej

PO PSL SLD .N Zieloni

Wywodzimy się z różnych środowisk, łączy nas jednak wiara, że polską racją stanu jest trwałe zakorzenienie naszej Ojczyzny w Europie. Dlatego powołujemy Koalicję Europejską, której celem jest odbudowa naszej mocnej pozycji w Unii Europejskiej.

Po odzyskaniu suwerenności po roku 1989, pod różnymi rządami Polska uzyskała członkostwo w NATO i UE, miała wpływ na kluczowe decyzje o losach regionu i kontynentu, rozwijała się i była poważana. Od trzech lat ten wielki narodowy wysiłek jest marnotrawiony. Budowany jest system państwa bliższy standardom wschodnim, niż zachodnim. Pozycja międzynarodowa Polski osłabła, obecny rząd nie walczy o dobry dla nas kolejny budżet Unii.

Wyzwania są większe. Trzeba ocalić, odnowić i wzmocnić zjednoczoną Europę.

Tylko silna pozycja Polski w Unii Europejskiej jest gwarantem naszego bezpieczeństwa, dobrobytu i rozwoju. Obiecujemy Polkom i Polakom walkę o:

- Unię Europejską, której działania zmniejszać będą między Polską a zachodem Europy w poziomie dochodów, w wysokości dopłat dla rolników, sytuacji pracowników, jakości życia, czystości powietrza czy ochronie klimatu;

- jak największy budżet unijny dla Polski;

- Polskę w pełni demokratyczną, praworządną i samorządną, państwo budowane na patriotyzmie i uczciwości;

- Polskę równych praw wszystkich obywatelek i obywateli, nowoczesną i przedsiębiorczą.

Powołujemy Koalicję Europejską, bo wspólnie lepiej zadbamy o interesy Polek i Polaków w UE. Uniemożliwimy wyprowadzenie Polski z Unii. Na trwałe zbudujemy dla Polski miejsce wśród głównych sił europejskich.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem